Lezing Rein de Goeje bij Maroesja 30 oktober

Maroesja
Berichten: 23
Lid geworden op: 12 mei 2023, 17:43

Lezing Rein de Goeje bij Maroesja 30 oktober

Bericht door Maroesja »

Met tromgeroffel kondig ik aan:
Lezing Rein de Goeje!
Op vrijdagavond 30 oktober geeft Rein de Goeje op de deel bij Maroesja en Wim een lezing over o.a. het creëren van bloemrijk grasland. Langs de weg in Veelerveen bij de bruggen kun je sinds een paar jaar diverse stukken zien met prachtig bloeiende wilde planten. Dat is het initiatief van één man. Hij heeft ze met subsidie en toestemming van de gemeente aangelegd en onderhoudt ze ook. Op die manier probeert hij, naast het scheppen van schoonheid, voedsel voor insecten en dergelijke, mensen te inspireren om ook meer wilde planten te zaaien en vertrouwd te raken met mooie bloeiende bermen in plaats van gemaaid gras. Hij is momenteel vol in gesprek met de gemeente om het bermbeheer ecologischer te krijgen. Hij is echt in staat om te helpen de draai te maken.
Ook is Rein ontzettend actief in onze gemeente met het opzetten van voedseltuinen. Samen met andere vrijwilligers runt hij de dorpsschooltuin in Vriescheloo, de moestuin van de Spetse Hoeve, is hij met een project bezig waar hij een akker vlas heeft ingezaaid en dat nu verwerkt tot vezels en zorgt voor hangende bloembakken bij het dorpshuis. Ook is hij voorzitter van Stichting Voedseltuinen Westerwolde. Daarvoor legt hij overal contacten en promoot hij lokaal en onbespoten voedsel. Hij zal ons over al deze projecten vertellen. Wees welkom! De locatie is op de deel bij Wim en Maroesja, Bisschopsweg 41 te Bourtange. Om 19.45 uur is er koffie en thee, om 20.00 beginnen we. Bijdrage is 5 euro p.p. en je kunt je opgeven via maroesjaveken@gmail.com
In eerste instantie is het voor de Keuters. Maar als er nog ruimte is, zal ik het grootser uitzetten. Dus wacht niet te lang met opgeven!
Plaats reactie