Keuterdag 1 maart 2026 in Drieborg

Gebruikersavatar
Marcel
Berichten: 118
Lid geworden op: 05 aug 2019, 19:55
Contacteer:

Keuterdag 1 maart 2026 in Drieborg

Bericht door Marcel »

Zondag 1 maart 2026 is er weer een keuterdag. Het is van 10:30 tot 13 uur. Inloop vanaf 10:00 uur. We zijn dit keer te gast bij Jan en Anne aan de Oudedijk 109 in Drieborg.

Jan en Anne hebben ruimte voor maximaal 15 personen. Je kunt je aanmelden bij Anne via annekevanoel@gmail.com

En neem zoals altijd iets (zelfgemaakt) lekkers mee.

Jan en Anne schrijven:

"Hallo Keuters,
Wat ontzettend leuk dat we jullie zondag 1 maart mogen verwelkomen op ons plekje aan de Oudedijk 109 in het buitengebied van Drieborg, tegen het buurtschap Kostverloren aan.
Het zal voor een aantal mensen best een eindje rijden zijn want vergeleken bij Westerwolde waan je je hier in the middle of nowhere. 🙂 Verheug je op warmte, verse thee, geurige koffie, (zelfgebakken) lekkers en weidsheid.

Drieborg/Oudedijk is een klassiek dijkdorp.
De Oudedijk is geen willekeurige weg, maar een voormalige zeedijk. Hij werd in de 17e eeuw aangelegd (rond 1657) toen men na Dollardoverstromingen nieuwe bedijkingen uitvoerde. De dijk is een soort scheidslijn waar je heel mooi ziet hoe bedijking, ontwatering en inklinking het maaiveld aan weerszijden verschillend hebben beïnvloed.
Je kijkt eigenlijk naar twee “tijdlagen” in het landschap: een hogere polder aan de ene kant en lagere binnenlanden aan de andere kant. Dat hoogteverschil is typisch voor dit deel van het Oldambt. Dit gebied staat ook wel bekend als ‘De Graanrepubliek’.

We wonen letterlijk in een zee van akkers. Vruchtbare, maar ongelooflijk zware, kleigrond. En het kan hier waaien! De wind vanuit de Dollard heeft hier nauwelijks obstakels en komt recht over het land binnen.
De combinatie van zware klei en straffe wind maakt het voor ons, beginnende keuterboertjes, tot een groot avontuur.
We wonen hier nu 2,5 jaar.
Het stukje grond van 1600 m2 dat rondom het huis ligt was, en is, eigenlijk (nog) geen tuin te noemen. We hebben hard gewerkt aan het puinvrij maken van de hellingen en met hulp van graafmachines en inzicht van creatieve mede-keuteraars begint er langzaam wat vorm te ontstaan. We hebben een beginnetje gemaakt met een moestuin, een vijver en een kas. In onze fantasie is het al een waarlijk paradijs maar het vraagt nog om heel wat werk en aandacht.
Het is nog behoorlijk kaal allemaal dus er mag nog veel geplant worden.
We laten ons heel graag adviseren en fantastisch als je met ons mee wilt denken!
Wees welkom!

p.s. Het is het koud. Buiten zitten is nog echt niet lekker. Binnen daarentegen is het heel behaaglijk bij de houtkachel(s) en met een man/vrouw of 15 is het goed toeven. Wil je mij (Anne) even een berichtje sturen als je wilt komen? Vinden we handig ivm de ‘organisatie’.
annekevanoel@gmail.com Appen mag ook.
Ook fijn als je een eigen mok/beker mee wilt nemen. Met wat improvisatievermogen en “gezellig samen op de bank” hebben we voor iedereen een plekje om te zitten.
Heel graag tot dan!"

Let op: 1 maart is ook de deadline voor het aanleveren van kopij voor de lente-editie van het Keuterjournaal. Je kunt je artikelen en foto's sturen naar Maroesja.
Plaats reactie